Приглашаем на открытие нового ресторана

01-02-2017

Мама Гочи- очередной ресторан с дизайном от Art-ODa и нашим воплощением. С 15 января радушно принимает гостей по адресу: ул. Городецкого, 6

продолжение

ШОК: Кожен третій житловий будинок у Києві підлягає знесенню

На думку експертів, кожен третій житловий будинок у Києві підлягає знесенню. Амортизаційний термін експлуатації "хрущовок" давно закінчився. Ще через 5—10 років ці будинки стануть небезпечними для проживання, як наприклад, для мешканців триповерхового будинку № 5 на бульварі Перова у Дніпровському районі. Капітального ремонту тут не пам’ятають. Коли прориває каналізацію, люди готові пакувати валізи. Міська влада обіцяє розпочати програму відселення, однак термінів називати не поспішає.

Старі триповерхівки на бульварі Перова будували ще у шістдесятих роках для працівників Деснянської водогінної станції. Уже тоді їх називали бараками. Сьогодні, за словами тамтешніх мешканців, споруди не відповідають навіть цій назві.

"Як можна жити в будинку, якому так багато років? — скаржиться мешканка триповерхівки № 5 Марина Русін.— Навіть у ЖЕКу № 408 не знають, що робити, коли прориває каналізацію або інші комунікаційні системи. Ніхто не може відповісти на запитання, коли робитимуть капітальний ремонт, якого в нашому будинку вже багато років не проводили. Відмовки, що немає коштів, уже набридли. Дитячий майданчик у дуже поганому стані, гостьового паркмайданчика немає, прибудинкова територія не відповідає вимогам. Асфальт уже давно провалився біля під’їз-дів. А ми ж сплачуємо комунальні послуги. То скажіть, за що? Нам обіцяли нове житло, та поки це станеться, потрібно забезпечити нормальні умови для проживання у старому".

За словами керівництва ЖЕКу № 408, п’ять таких будинків — №№ 5, 5а, 7, 9, 9а — справді дуже проблемні, але й комунальні борги за ними тягнуться потужні. "Лише по п’ятому будинку їх більше як 30 тисяч,— коментує головний інженер експлуатаційної контори Сергій Рябічко.— Водночас там справді немає підвалу, каналізаційна система пролягає у підлозі квартир. Якщо прорив, самі розумієте, що відбувається у приміщенні".

Фахівець нагадує, що є міська програма з переселення мешканців аварійних будинків. Однак назвати термінів її реалізації не береться. "А капремонт ми робитимемо, якщо кошти надійдуть. По плану цього року мали ремонтувати дах будинку № 5",— каже пан Рябічко.

"На жаль, неможливо одразу забезпечити квартирами мільйон людей з аварійного житлофонду,— пояснює проблему голова постійної комісії Київради з питань житлово-комунального господарства Юрій Бондар.— Такі питання потрібно розглядати в індивідуальному порядку. Програмою "Твій дім, твоє подвір’я" передбачено капремонт старих будівель. Під час коригування міського бюджету суму коштів уточнюватимуть, і райони вже створюють відповідні реєстри".

На реформування житлово-комунального господарства нинішнього року столиця планує витратити понад 526 млн грн. Про це повідомив начальник Головного фінансового управління Віктор Падалка. За його словами, з цих коштів 506 мільйонів передбачено у міському бюджеті та 19 мільйонів — у районних.

Зокрема, на відновлення асфальтового покриття внутрішньоквартальних проїздів планують витратити 70 млн 200 тис. грн, на капремонт житлового фонду — 114 млн 912 тис. грн.

У районних бюджетах затверджено призначення в сумі 17 млн 628 тис. грн на виконання ремонтних робіт у житловому фонді та інших заходів з модернізації житлово-експлуатаційного господарства. Пан Падалка додав, що з метою фінансової підтримки житлово-експлуатаційних організацій міста з районних бюджетів уже спрямовано на дотацію житловому господарству 1 млн 671,6 тис. грн. Це дало змогу ЖЕКам виплатити заробітну плату працівникам, здійснити розрахунки за вивезення та утилізацію твердих побутових відходів і технічне обслуговування ліфтів. По материалам: ibud.ua


наши услуги